Jak zacząć spełniać marzenia?

Marzenia to nieodłączny element życia, towarzyszą nam one od momentu, w którym zaczęliśmy w sposób werbalny komunikować się ze światem. W dzieciństwie nasze marzenia potrafiły być wręcz fantastyczne i niewyobrażalne. Czym bardziej nierealne wydawało się nam ich zrealizowanie, tym bardziej magiczne się stawały.

Z wiekiem zaczęliśmy porzucać nasze marzenie, na rzecz racjonalności i szarej otoczki dnia codziennego.



Nie da się żyć bez marzeń

Jednakże człowiek to istota, która nie potrafiłaby funkcjonować bez snucia marzeń. Pomimo paraliżującego strachu, na myśl o podejmowanym działaniu, w celu ich spełnienia – stały się one nieodłącznym elementem naszej istoty. Stanowią subtelną otoczkę, unoszącą się w naszym umyśle i grającą na naszych emocjach.

Myśląc o spełnionym marzeniu, czujemy szybsze bicie serca i przyjemne ciepło w środku. To wszystko wskazuję tylko na jedno – powinieneś spełnić swoje marzenie, nim jego termin dobiegnie końca. Tak, to prawda – marzenia mają swoją datę przydatności i potrafią się przeterminować, a wtedy już nie ma aż takiej euforii po ich spełnieniu.



Jak spełniać marzenia?

Marzenia jak już wiesz są czymś bardzo zwirtualizowanym, w związku z czym ich spełnienie wydaję się dla naszego umysłu absurdalne. Bo przecież jak można wdrożyć do swojego życia coś tak powszechnie znanego, jako nierealne? Odpowiedź jest prosta, Twoje marzenia muszą stać się Twoim celem Twojego.

Marzenie to tylko ulotna, przepływająca w naszym sercu myśl o jakiejś rzeczy, sytuacji czy czymkolwiek innym. Masz dwie opcje, możesz złapać tą chwilową, przepływającą myśl i trzymać tak długo aż przerodzisz ją w cel, a możesz ją przepuścić, robisz to nawet dosyć często.



Niech marzenia przerodzą się w plan działania

Chcąc spełniać marzenia, zamień je w realne cele. Oto kilka sugestii by zamienić marzenia w cele:

1. Wyznacz sobie plan działania i czas jego realizacji. Jednak pamiętaj, że jeśli robisz coś po raz pierwszy to możesz potrzebować dużo więcej czasu, niż Ci się wydaje. Dlatego też, wyznacz termin awaryjny.


2. Bądź przygotowany na porażki, zaakceptuj je, ale nie daj się im zwieść – nie możesz się poddać.


3. Przygotuj plan B i C, a nawet D – życie potrafi zaskakiwać, a marzenia weryfikują wytrwałość.


4. Poinformuj bliskich o podejmowanym działaniu, niech będą dla Ciebie wsparciem i motywacją.


5. Wizualizuj spełnione marzenie – to bardzo ważne by zachować odpowiedni poziom motywacji i chęci. Musisz wyobrazić sobie chwilę, w której Twoje marzenie się spełnia. Powiedz sobie co wtedy czujesz, jak wielka jest radość i duma z dokonanego celu.


6. Bądź zdeterminowany i skrupulatnie realizuj postanowione cele, które mają być drogą do spełnienia marzenia.


Zajrzyj do mojego e-booka "12 kroków do osiągnięcia celów", a poznasz jak krok po kroku spełniać swoje marzenia i osiągać cele. E-book możesz kupić >>> TUTAJ >>>


Marzenia są po to by je spełniać

Nie bój się marzyć i podejmować ryzyka. Nie unikaj konsekwencji, jakie niesie za sobą chęć spełnienia marzenia. Warto jest marzyć i spełniać marzenia. Marzenia nadają życiu głębszego sensu, budują nasz charakter i wewnętrzne poczucie własnej wartości. Spełnionym marzeniom towarzyszy wyjątkowe uczucie szczęścia, którego nie spotkasz nigdzie indziej – musisz spróbować koniecznie.


Jednym ze sposobów, by zacząć spełniać swoje marzenia i przede wszystkim je zwizualizować jest przygotowanie swojej mapy marzeń. Pomocnym w tym celu jest przygotowany przez mnie praktyczny przewodnik w postacie e-booka "Twoja mapa marzeń". Możesz go kupić >>>TUTAJ>>>



AVIDA Akademia Rozwoju Bożena Lewicka

T: +48 883 434 963, gdy nasi konsultanci są zajęci, zadzwoń pod nr  +48 501 162 543