Medytacja Metodą Silvy: czym jest i dla kogo?

Stres, szalone tempo życia, konflikty rodzinne, nagromadzenie obowiązków. Wszystkie te czynniki sprawiają, że obecnie jest wiele osób, które zmagają się z zaburzeniami depresyjnymi. Coraz częściej jednak zaczynamy rozumieć, że żeby poradzić sobie z problemami, których nie znali nasi dziadkowie, musimy sięgać po sposoby, które dla nich mogłyby się wydawać dziwne.

Z tego powodu techniki prowadzące do samorozwoju stają się z roku na rok coraz bardziej popularniejsze. Ułatwiają życie i sprawiają, że lepiej radzimy sobie z problemami dnia codziennego. Jedną z takich technik jest właśnie Metoda Silvy. Moja przygoda z Metodą Silvy to oddzielny rozdział w mojej książce, lecz ta przygoda zaczęła się blisko ćwierć wieku temu i trwa do dziś.


Dowiedz się, czym jest, dla kogo jest przeznaczona oraz na czym polega.Krótko o metodzie Silvy

Nazwa metody Silvy pochodzi od jej pomysłodawcy – Jose Silvy, który zaproponował stosowanie tej techniki w 1944 r. Jest to metoda pracy z umysłem, udowodniona naukowo, której celem jest relaksacja. Według wieloletnich badań poprawia ona jakość życia, pomaga osiągać cele oraz świadomie kierować swoim życiem.


Na czym polega?

Ogólny zarys mechanizmu stosowania metody Silvy polega na kierowaniu pracą mózgu. Osoba ucząca się tej techniki, dowiaduje się, jak świadomie wprowadzić swój umysł w stan Alfa. Stan Alfa to pojęcie pochodzące z neurologii, które oznacza stan umysłu zbliżony fizycznie do chwili, w której zasypiamy. Jest to stan pośredni pomiędzy stanem świadomości, a fazą głębokiego snu.


Metoda Silvy zakłada, że w stanie Alfa, świadomość może się komunikować z podświadomością i nad świadomością. Jest to bardzo skuteczny sposób walki ze stresem. Z kolei zminimalizowanie stresu wiąże się z wieloma pozytywnymi skutkami, takimi jak:

  • większa motywacja do działania,

  • poprawa metabolizmu,

  • walka z zaburzeniami pracy serca,

  • wzmocnienie układu odpornościowego.


Ponadto naukowcy z Uniwersytetu w Los Angeles wykazali, że relaksacja, która jest celem metody Silvy, ma wiele zalet. Osoby regularnie ją stosujące mają większą zdolność do przywoływania pozytywnych uczuć, zachowywania równowagi psychicznej oraz rozsądnego podejmowania decyzji. A zatem, dla kogo jest metoda Silvy? Kto może czerpać z jej zalet?Więcej o dwóch kursach z Metody Silvy możesz przeczytać >>>TUTAJ>>>Kobiety, mężczyźni, dzieci…

Jednym słowem: „Wszyscy”. Metodę Silvy może stosować każdy, ponieważ jest ona uniwersalnym sposobem na radzenie sobie z różnymi problemami.

Dzieci mogą za jej pomocą poprawić pamięć, koncentrację, a co za tym idzie efektywniej się uczyć. Ponadto w ich zasięgu jest zwiększenie kreatywności, samooceny oraz samodzielności. Dzięki metodzie Silvy dzieci mogą mieć lepszy start w przyszłość i większą zdolność do radzenia sobie z problemami życia dorosłego. Jeśli chodzi o dorosłych, korzyści, jakie mogą osiągnąć dzięki metodzie Silvy, będą indywidualne, w zależności od potrzeb. Dzięki niej mogą nauczyć się, jak skutecznie osiągać cele, poprawić stan swojego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.


Jak widać z metody Silvy mogą korzystać wszyscy, dopasować ją do swoich problemów i potrzeb. Ponadto uważa się, że jest ją w stanie opanować praktycznie każdy uczestnik kursów, na których się jej uczy. Warto wspomnieć, że nie ma przeciwwskazań do stosowania metody Silvy przez osoby wierzące. Choć u niektórych wzbudza kontrowersje, ma neutralną opinię w Watykanie oraz Dominikańskich Ośrodków Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach.


Jednym z orędowników Metody Silvy, który czynnie ją wspiera jest o. Justin Belitz, franciszkanin, który wielokrotnie odwiedził Polskę ze swoim seminarium "Sukces - pełnią życia", podczas którego wielokrotnie podkreśla wagę medytacji w naszym życiu. Przy okazji zachęcam do przeczytania artykułu o. Belitza: "Dyscyplina umysłu konieczna przy modlitwie i medytacji." >>> TUTAJ >>>AVIDA Akademia Rozwoju Bożena Lewicka

T: +48 883 434 963, gdy nasi konsultanci są zajęci, zadzwoń pod nr  +48 501 162 543